کارگاه خصوصی مسافران کنگره 60، روز سه‌شنبه 97/06/13
چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 10:14 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر مهدی | ( نظرات )

اولین جلسه از دوره نهم، از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، نمایندگی عطّار نیشابور، ویژه مسافران، روزهای سه‌شنبه مورّخ 1397/06/13، با استادی: آقای محمد، نگهبانی: آقای مسلم، دبیری: آقای حمید، با دستور جلسه: "چگونه از سایت کنگره 60 استفاده می‌نماییم؟ مقاله‌نویسی" رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر؛

از نگهبان و دبیر جلسه متشکرم که به من این اجازه را دادند تا بتوانم در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت کنم. دستور جلسه این هفته؛ چگونه از سایت کنگره ۶۰ استفاده می‌کنیم؟ مقاله‌نویسی، می‌باشد و دو دستور جلسه دیگر تا پایان سال تحصیلی جاری کنگره باقی است. دستور جلسه هفته آینده تقدیر و تشکر از ایجنت، اسیستانت و مرزبانان محترم است که جزو جشن‌های چهارگانه کنگره محسوب می‌شود و سعی می‌کنیم آن‌گونه که شایسته است، از این عزیزان تقدیر و تشکر کنیم و آخرین دستور جلسه هم؛ وادی چهاردهم، وادی عشق و محبت است. این دستور جلسات به این جهت منظور شده است که من به‌عنوان یک مسافر و رهجوی کنگره ۶۰، شکرگزاری را بیاموزم و قدردان تمام کسانی باشم که در جهت درمان اعتیاد من گامی برداشته و خدمتی انجام داده‌اند. این قدردانی می‌تواند زبانی انجام گیرد، دلی باشد و یا طبق رسم کنگره با پاکت انجام گیرد. قدردانی با پاکت مخصوص چهار جشن هفته راهنما؛ هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان؛ هفته همسفر و هفته دیده‌بان است و در بقیه موارد مانند دستور جلسه این هفته که قدردانی از زحمات خدمتگزاران سایت می‌باشد، تقدیر و تشکر به‌صورت زبانی و اهدای لوح تقدیر انجام می‌گیرد. امروز که آخرین روز دستور جلسه سایت است، بیایید آن‌گونه که شایسته و بایسته است از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر را به‌جا آوریم و با مشارکت‌های زیبایمان، خستگی را از تن این عزیزان بزداییم. من هم به سهم خودم از همه عزیزانی که در سایت کنگره ۶۰، علی‌الخصوص وبلاگ نمایندگی عطار نیشابور در حال خدمت هستند، تشکر می‌کنم و به کمک راهنمای محترم آقای مهدی، آقای جواد، آقای محسن، آقای حسین که چراغ خاموش خدمت می‌کنند و دیده نمی‌شوند، دست‌مریزاد و خدا قوت عرض می‌کنم. 

زحمات و تلاش‌های این عزیزان به چشم من و شما دیده نمی‌شود و متوجه آن نیستیم. این زحمات برای آن است که من از آن‌ها استفاده کنم و انرژی بگیرم؛ اما باید به یاد داشته باشم که این یک معادله دوطرفه است، یعنی باید انرژی بدهم تا بتوانم انرژی بگیرم؛ بنابراین باید وقتی وارد سایت می‌شوم و مطلبی را می‌خوانم و از آن استفاده می‌کنم، با درج یک تشکر ساده، نظر و انتقاد و ... به گردآورندگان آن مطلب و زحمت‌کشان سایت انرژی بدهم و با این کار به آن‌ها بگویم؛ هم شما و هم زحماتتان دیده می‌شود و برای من ارزشمند است. به نظر من این بهترین تقدیر و تشکر از زحمات این دوستان است. حال آن‌ها خوب شود، حال من و شما هم خوب است؛ چراکه آن‌ها برای خوب شدن حال من و شما زحمت می‌کشند و من و شما باید قدردان این زحمات باشیم. قدردان این جایگاه و این صندلی باشیم، قدردان کمک راهنما، مرزبان و کلیه عزیزانی که زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند تا حال یک نفر خوب شود، باشیم.

یکی از منابع آموزشی بسیار عالی برای یک مسافر سایت کنگره ۶۰ است. در کنار کتاب‌ها، سی‌دی‌ها و منابع آموزشی دیگر، سایت کنگره هم با اطلاعات به‌روز و محتویات عالی خود، بسیار قوی عمل نموده و کمک شایانی در جهت آموزش و معرفی کنگره به دیگران نموده است. هرگاه من نتوانسته‌ام در جلسات کنگره حاضر شوم، روز بعد سخنان استاد را در وبلاگ خوانده و از آن استفاده نموده‌ام. سایت کنگره از دو بخش تشکیل‌شده؛ بخش درونی و بخش بیرونی؛ بخش درونی مربوط به من رهجو و بخش بیرونی مربوط به کسانی می‌شود که بیرون از کنگره هستند و سایت یکی از مهم‌ترین ابزارها جهت معرفی کنگره به این افراد است. در بخش فعالیت‌های درونی هر آنچه را که من رهجو به آن نیاز دارم در دسترس است. سی‌دی‌های آموزشی، کتاب‌ها و نشریات، سخنان جناب مهندس در روزهای چهارشنبه در سایت قرار می‌گیرد و فاصله من و جدیدترین آموزش‌های جناب مهندس را به حداقل زمان ممکن می‌رساند. پس باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم و از آن بهترین استفاده را ببریم و قدردان زحمات شبانه‌روزی خدمتگزاران سایت باشیم.

من از روی جهالت و نادانی قدم درراه تاریکی‌ها گذاشتم و راه خودم را گم کردم. امروز لطف خدا شامل حال من شده و کنگره ۶۰ در مسیر راه من قرارگرفته است تا به رهایی و تعادل برسم. باید با گرفتن آموزش‌های صحیح و ناب کنگره، ظرف وجودی من تغییر کند. این تغییر باید در سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی من ایجاد شود. جسم من پس از مدت ۱۰ تا ۱۱ ماه، به‌شرط سرسپردگی و درست سفر کردن با شربت OT به تعادل می‌رسد و در راستای آن خلق‌وخو و روان من نیز تغییر می‌کند. در طول سفر باید به یاد داشت که دیدگاه فرد نیز باید تغییر کند و به جهان‌بینی درست برسد. کسی که به شربت OT به چشم یک ماده مخدر و جایگزین تریاک نگاه می‌کند، هرگز به نتیجه مطلوب نمی‌رسد. باید به شربت OT به چشم یک داروی شفابخش نگاه کنیم و از آن به‌عنوان دارو، طبق تجویز راهنما و پروتکل درمانی استفاده کنیم. 

مهم‌ترین بخش در درمان یک فرد به تعادل رسیدن جهان‌بینی است و تنها دلیل بازگشت معدود افرادی که در کنگره به درمان رسیده‌اند؛ عدم تعادل در جهان‌بینی است. باید این سه ضلع به‌صورت متقارن و هم‌سو و هم‌جهت رشد کرده و به تعادل برسند. جهت به تعادل رسیدن جهان‌بینی نیازمند آموزش هستیم و یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین منابع آموزشی، سایت کنگره ۶۰ می‌باشد و استفاده از این منابع باعث می‌شود من آموزش بگیرم و جهان‌بینی من متعادل شود. سخن بسیار است و وقت اندک. بازهم از همه خدمتگزاران سایت تشکر می‌کنم و به همه آن‌ها خدا قوت می‌گویم علی‌الخصوص مدیر وبلاگ نمایندگی عطار نیشابور؛ کمک راهنمای محترم آقای مهدی که علاوه بر انجام وظایفشان در جایگاه کمک راهنمایی، زحمات بسیاری در قسمت سایت متحمل می‌شوند و بیشتر بار مسئولیت بر دوش ایشان است. بیایید قدردان جایگاه امروزمان باشیم و دیدگاهمان را نسبت به گذشته تغییر دهیم. کار کنگره ساختارشکنی است؛ بیایید ساختار و قالب گذشته‌مان را در هم بشکنیم و در قالب کنگره ساختاری نو پدیدآوریم و دوباره متولد شویم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید، از همه شما متشکرم.


تایپ و نگارش: مسافر حسین (لژیون پنجم)

عکاس: مسافر محسن (لژیون سوم)Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 روزهای سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی باغجری جمعه 16 شهریور 1397 10:38 ق.ظ
من چراغ خاموشان کنگره ۶۰به جبهه مثال می زنم رانندگان رودل که خاک ریز درست میکردن سنگرسازان بی سنگردرخط مقدم کارسخت معرض تیرمستقیم دشمن ولی دیده نمی شدن این دوستان هم کار زیاد سخت دشوار واقعا خسته نباشیدمیگم دستانشان رامی بوسم
رسول پنجشنبه 15 شهریور 1397 05:29 ب.ظ
واقعا استفاده کردم و آموزش دیدم خداقوت و دست مریزاد دارم خدمت همه خدمتگزاران وبلاگ عطار
خداوند یارتون
مسافرعلی ازنیشابور پنجشنبه 15 شهریور 1397 09:13 ق.ظ
باسلام خداقوت به حضورمحمدعزیزوخدمتگزاران وبلاگ نمایندگی عطار....
محمد لژیون دوم چهارشنبه 14 شهریور 1397 06:26 ب.ظ
باسلام وخسته نباشید خدمت مهدی آقا ممنون بابت زحماتتون وخسته نباشید میگم خدمت حسین آقا که من باعرض پوزش یادم رفته بود ازایشون تقدیر وتشکر کنم موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: