سومین جلسه از دوره نهم، از سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، نمایندگی عطّار نیشابور، ویژه مسافران و همسفران، روزهای پنج‌شنبه مورّخ 1397/07/12، با استادی: کمک راهنمای محترم آقای علی، نگهبانی: آقای محسن، دبیری: آقای علی، با دستور جلسه: "سیستم ایکس" و جشن تولّد اولین سال رهایی مسافر قاسم، رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر؛

خدا را شاکرم که این جایگاه زیبا را دوباره تجربه می‌کنم، از نگهبان جلسه متشکرم که فرصت و اجازه خدمت در این جایگاه را دادند. جلسه امروز شامل دو بخش است: بخش اول مربوط به دستور جلسه هفتگی سیستم ایکس است و بخش دوم تولد قاسم عزیز است. باز پنجشنبه است و هرگاه من روزهای پنجشنبه در جلسه حاضر می‌شوم حس قشنگی به من دست می‌دهد ازاین‌جهت که ما همه شنیده‌ایم که آیا آنان که می‌دانند با آنان که نمی‌دانند یکسان هستند؟ مسلماً این‌گونه نیست! آیا کسانی که امروز حضور دارند باکسانی که نیستند، یکی هستند، یکی خواهند بود و یکی خواهند شد؟ مسلماً این‌طور نیست. خداوند راه‌هایی را به من نشان می‌دهد و فرصت‌هایی را در اختیار من قرار می‌دهد که گاهی نمی‌خواهم، نمی‌توانم و نمی‌شود از این فرصت‌ها استفاده کنم حضور در تمام جلسات کنگره در آموزش و بازسازی سیستم ایکس بدن بسیار مهم است و کسانی که حضور مداوم دارند اعم از سفر اولی، سفر دومی و خدمتگزاران به چیزهایی می‌رسند که دیگران از آن محروم هستند. تا امروز نگاه‌های متفاوت و متعددی به مقوله اعتیاد و درمان آن بوده و افراد متعددی به میدان آمدند و از دیدگاه خودشان نسخه‌هایی هم پیچیدند و روش‌هایی ارائه نمودند که افراد زیادی را به مسلخ کشیدند، قربانی نمودند و به هیچ نتیجه مطلوبی نرسیدند. هر کسی از ظن خود شد یار من، از درون من نجست اسرار من.

در این میان فرد مصرف‌کننده به مثال یک موش آزمایشگاهی شد که هر فردی بیاید یک سری آزمایش‌ها را روی او انجام دهد؛ چون بسیاری از افراد که وارد این عرصه شدند کسانی بودند که به‌هیچ‌عنوان راه‌بلد این مسیر نبودند و هیچ‌گونه تخصصی در این زمینه نداشتند و من مصرف‌کننده که مستأصل مانده بودم و هیچ راه چاره‌ای نداشتم، مجبور بودم به این افراد مراجعه کنم و یا اینکه در متد ارائه‌شده توسط آن‌ها کاملاً فرمان‌بردار بودم؛ اما می‌دیدم انتهای مسیر به ناکجاآباد ختم می‌شد تا اینکه معجزه‌ای رخ داد و بنیانی نو ظهور نمود. روز چهارشنبه جناب مهندس در سخنانشان عرض نمودند: سیستم ایکس که توسط کنگره 60 مطرح شد یک متد و روش نیست، بلکه بنیانی تازه است. باید همه تفکرات قبلی را کنار بگذاریم و به این سیستم به‌عنوان یک نگرش نو و بنیان تازه بنگریم و می‌توانیم آن را انقلابی تازه در درمان اعتیاد و در آینده در درمان خیلی از بیماری‌ها بدانیم. انقلاب به معنای دگرگونی و تحول بنیانی و ریشه‌ای. امروز بسیاری از مصرف‌کنندگان این را با تمام وجودشان لمس می‌کنند. من مصرف‌کننده در اثر عدم آگاهی مواد مخدر بیرونی را وارد بدنم کردم و نمی‌دانستم که در درون بدنم چه می‌گذرد و آگاه نبودم که بدن من تولیدکننده‌ای است مقوی و مغزی؛ از جهت اینکه به بهترین شکل ممکن نیازهای حیاتی خودش را تأمین می‌کند و بهترین مواد شبه افیونی را تولید می‌کند. دینورفین 200 برابر مورفین و اندروفین 30 تا 70 برابر مورفین قدرت دارند، چشمه‌ای زلال و گوارا درون بدن همه انسان‌ها می‌جوشد اما خودشان خبر ندارند و به دلایل مختلف با مواد مخدر بیرونی عمل جایگزینی را انجام می‌دهند.

سیستم بدن انسان طوری طراحی‌شده که با ورود این مواد بیرونی سیستم تولید مواد شبه افیونی و مخدرهای طبیعی بدن به‌تدریج ازکارافتاده و آن چشمه زلال و جوشان کور می‌شود. خیلی از فعل‌وانفعالاتی که در بدن ما رخ می‌دهد ازنظر جسم، روان و جهان‌بینی به این مواد شبه افیونی بدن بستگی دارد؛ درصورتی‌که این سیستم به‌خوبی کار کند انسان دارای تعادل است و به حال خوش می‌رسد. تمام گوارش ما، شادی و غم ما، ناراحتی، امیدواری، تفکرات، اعمال، کردار و...همه ناشی از عملکرد درست و صحیح سیستم تولیدکننده‌های مخدرهای طبیعی بدن است و اگر این مواد بجا و به‌اندازه تولید شود و متعاقب آن سیستم‌های یادشده به‌خوبی کار کند، می‌توانیم بگوییم که به تعادل نزدیک شده‌ایم. برای اولین بار جناب مهندس این سیستم را تحت عنوان متد دی اس تی و تئوری ایکس مطرح و ارائه نمود؛ اما در ادامه می‌گویند این یک متد و تئوری نیست، فرضیه‌ای است که ارائه‌شده و در حال کاربردی شدن در مورد تمام بیماری‌ها است؛ اما چون در حیطه تخصص علم پزشکی است و باید متخصصین و پزشکان در این زمینه فعالیت کنند. جناب مهندس به آن ورود نمی‌کنند و فقط این فرضیه را ارائه نمودند و می‌گویند ما شواهد و قراین را در اختیار شما قرار می‌دهیم، تحقیق و بررسی کنید اگر درست است از آن بهره ببرید و استفاده کنید و اگر ما اشتباه می‌کنیم شما آن را تصحیح کنید. امروز به‌واسطه راه افتادن این سیستم درروش دی اس تی، خیلی از مصرف‌کنندگانی که این متد را به‌درستی اجرا نموده‌اند به نتایج خیلی خوبی رسیده‌اند، انواع و اقسام بیماری‌ها درمان می‌شود، خیلی از افراد که باحال خراب، افکار به‌هم‌ریخته، جسم ضعیف و رنجور به کنگره آمدند به‌واسطه روش درمانی کنگره طی 10 تا 11 ماه به درمان قطعی مصرف مواد، تعادل و حال خوش رسیده‌اند.

روش درمانی کنگره در بازسازی سیستم ایکس شامل دو بخش باسیم و بی‌سیم است که باسیم به‌واسطه مصرف دارویی به نام شربت اوتی و تیپر نمودن طی 16 پله با ضریب مشخص است و بی‌سیم، آموزش‌های جهان‌بینی است. این دو در کنار هم قرار می‌گیرند و موجب راه‌اندازی سیستم ایکس می‌شود و وقتی این سیستم راه می‌افتد تمام حالات ما در سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی به تعادل نزدیک می‌شود. 

ممنونم که با سکوت به صحبت‌های من گوش کردید.


و در ادامه جلسه؛ مراسم اهدای گل نمادین رهایی از بند اعتیاد به مواد مخدر، به روایت تصویر:

و اما بخش دوم جلسه؛ تولد اولین سال رهایی مسافر قاسم:اعلام سفر مسافر قاسم:

سلام دوستان قاسم هستم یک مسافر؛ تخریب ۱۳ سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، شیره، با مصرف ۵/۲ گرم شیره وارد کنگره شدم، مدت سفر اول ۱۷ ماه، به روش DST، داروی درمان شربت OT، راهنمای عزیزم آقای علی، رشته ورزشی فوتسال، رهایی یک سال و هفت ماه.
آرزوی مسافر قاسم:

آرزو می‌کنم هرکسی که واقعاً خواستار رهایی از بند اعتیاد است و هنوز راهی برای آن نیافته است، به اذن خداوند با مسیر سبز کنگره آشنا شود تا به درمان قطعی و رهایی برسد و از زندگی آرام و لذت یک زندگی بدون دغدغه برخوردار شود.صحبت‌های کمک راهنما مسافر علی:

می‌رسیم به قسمت دوم جلسه یعنی تولد اولین سال رهایی قاسم عزیز. هر جشن تولدی پیام خاص خودش را دارد. مدت‌ها است که آقای قاسم می‌خواهد جشن بگیرد؛ اما فرصتی دست نمی‌داد تا امروز که در خدمت شما عزیزان هستیم. برای خود من هم سؤال بود که چرا تولد قاسم مصادف شده با این دستور جلسه؟! وقتی آقای قاسم وارد کنگره شد، درگیر مسائل و مشکلات متعددی بود؛ ازجمله بیماری‌هایی که داشت، به‌خصوص سرماخوردگی‌های مداوم که خیلی در طول سفر اول او را اذیت می‌کرد و خیلی وقت‌ها می‌دانستم که امانش را بریده؛ اما باوجود تمام این مشکلات ماند، جنگید و بدانید اگر امروز با حال خوش اینجا نشسته، روزهای خیلی سختی را در طول مدت درمانش تجربه نموده است. ما بارها و بارها شنیده‌ایم و جزو آیات قرآن نیز هست که: إن مع العسر یسرا، پس از هر سختی آسانی می‌آید و این در مورد همه صادق است. ما در کنگره آموخته‌ایم بسیاری از مشکلات که برایمان پیش می‌آید، نعمت است و حکمتی دارد؛ آن‌هایی که در این مسیر می‌ایستند، مبارزه می‌کنند و استقامت می‌ورزند، نتیجه می‌گیرند و به حال خوش می‌رسند؛ اما این دستور جلسه و قاسم عزیز به هم مرتبط هستند از این لحاظ که اگر ایشان در خدمت دبیری و نگهبانی، متن‌ها و نوشتارهایی را که ما باید از رو بخوانیم و او همه را حفظ کرده، یقین بدانید که در اثر کارکرد درست سیستم ایکس است؛ چراکه یک مصرف‌کننده در اثر مصرف مواد هم حافظه کوتاه‌مدتش را از دست می‌دهد و هم حافظه بلندمدتش را و اگر در مسیر درمان درست عمل کنیم باعث می‌شود بخش زیادی از حافظه خود را دریابیم. من امروز خیلی خوشحالم و این روز زیبا را تبریک میگویم به قاسم عزیز، همسفرهای گرامی ایشان و کمک راهنمای محترم همسفرشان و همه شما که اینجا هستید و با تشویق‌هایتان باعث می‌شوید ما انرژی بگیریم. امیدوارم تک‌تک شما روزی در این جایگاه قرار بگیرید.

 

صحبت‌های مسافر قاسم:
سلام دوستان قاسم هستم یک مسافر؛ خداوند را شاکرم که توانستم به این جایگاه برسم جایگاه خیلی قشنگی است در مورد تخریب‌هایم باید بگویم مصرف من تریاک و شیره بود و گاهی حشیش مصرف می‌کردم؛ اما تخریب‌هایی در من به وجود آورده بود و اعمالی از من سر می‌زد که در شأن من نوعی نبود. اگر جایگاه اجتماعی و شغل من چیز دیگری بود ممکن بود مرتکب دزدی، رشوه و ... شوم. خداوند را شاکرم که کمک کرد از اعماق تاریکی‌ها، راهم را به سمت نور بیابم و از ناکجاآباد به آبادی و آبادانی برسم. در زمان مصرف؛ از خانه من تا مدرسه با پای پیاده ۵ دقیقه راه بود و من همیشه دیر می‌رسیدم؛ اما امروز درجایی خدمت می‌کنم که ۸۰ کیلومتر با اینجا فاصله دارد و من این مسیر را هرروز با عشق می‌روم و برمی‌گردم. سحرخیز شده‌ام، به همه‌چیز فکر می‌کنم جز مواد مخدر، خبری از نگاه‌های معنی‌دار و توهین‌آمیز دیگران نیست، عشق دارم، هدف‌دارم و می‌دانم از زندگی چه می‌خواهم. خیلی خوشحالم که امروز این جایگاه را تجربه کردم و از جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان متشکرم که با فداکاری‌هایشان عملی عظیم انجام دادند و این مکان مقدس و امن را بنیان نهادند تا راه‌گم‌کردگانی چون من به زندگی بازگردند. از کمک راهنمای خودم آقای علی متشکرم که کمک بزرگی به من نمودند و در طول مسیر تا امروز یاری‌رسان خوبی برای من بودند. از کمک راهنمای همسفرم نیز متشکرم که کمک زیادی به همسفرم نمودند و از وقتی همسفرم وارد کنگره شد مسیر زندگی ما تغییر کرد، استرس و اضطراب‌هایمان کم شد و از بین رفت و درنهایت از همه‌کسانی که با قدمی و قلمی در به رهایی رسیدن من سهیم بودید اعم از راهنمایان، مرزبانان و کلیه خدمتگزاران کنگره ۶۰ و حضور سبز همه شما عزیزان که جشن تولدی این‌چنین را برای من برگزار نمودید، متشکرم.

 
صحبت‌‌های کمک راهنما همسفر نیره:

سلام دوستان نیره هستم یک همسفر؛
امروز روز زیبایی است. این روز زیبا را به خانم حمیده عزیز، مسافر عزیزشان آقای قاسم و همسفر کوچکشان خانم هانیه تبریک عرض می‌کنم. امروز در این جمع چند عزیز تازه‌وارد را مشاهده می‌کنم و این باعث خوشحالی همه ما است. به این عزیزان عرض می‌کنم که اگر امروز تولد حمیده عزیز و آقای قاسم است و در این جایگاه حضور دارند، نشان‌دهنده این است که خواستند و توانستند و از همه مهم‌تر حال خوشی دارند؛ شما هم اگر با خواسته قلبی و قوی قدم در این راه گذاشته‌اید، با حضور مداوم در جلسات به این حال خوش خواهید رسید. افتخار می‌کنم به این دختر عزیزم، انشالله در ادامه خواهد ماند همان‌طور که تا امروز خدمتگزار بوده و تمام جایگاه‌های خدمتی اعم از دبیری، نگهبانی و ... را تجربه نموده و امروز راهنمای تازه واردین است، خدمتگزار باقی خواهد ماند و امیدوارم او را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم و حرف پایانی من این است که حمیده عزیز و آقای قاسم؛ در انجام کارها هیچ هراسی به دل راه ندهید و پیش بروید؛ چراکه جلودار واقعی الله و قدرت مطلق است قدرت مطلق است. ممنونم از اینکه با سکوتتان به حرف‌های من گوش کردید.

 

صحبت‌های همسفر حمیده:

سلام دوستان حمیده هستم همسفر قاسم؛ من هم خوشحالم که امروز در این جایگاه هستم و خدا را شاکرم که کنگره در مسیر راه من و مسافرم قرار گرفت. از کمک راهنمای محترم آقای مهدی متشکرم که با آمدن به کنگره موجبات حضور مسافر من را در کنگره فراهم نمودند. از کمک راهنمای مسافرم آقای علی نیز متشکرم که صمیمانه پذیرای مسافر من بودند و به او آموزش دادند تا به درمان قطعی و حال خوش برسد. یک تشکر بسیار ویژه از جناب مهندس و خانم آنی دارم که پس از درمان خود، این تجربه را در قالب یک متد درمانی در اختیار دیگران قراردادند و موجبات درمان و رهایی افراد و خانواده‌های زیادی را در این سرزمین فراهم نمودند. از کمک راهنمای عزیزم سرکار خانم نیره کمال تشکر رادارم زیرا اگر امروز در این جایگاه ایستاده‌ام، راهنما و مشاوره تازه واردین هستم و حال خوب و خوشی دارم، همه را مدیون ایشان هستم؛ چون تخریب یک همسفر کمتر از تخریب یک مسافر نیست. در اثر مصرف مواد تخریب‌های زیادی در جسم و روان مسافرم ایجادشده بود؛ به‌طوری‌که گاهی بسیار عصبی و پرخاشگر می‌شد و در این مواقع من جرأت حرف زدن با او را نداشتم. این بسیار سخت است و باعث تخریب‌های زیادی در یک همسفر می‌شود که حتی خودش از آن‌ها آگاه نیست. یکی از عذاب‌آورترین این تخریب‌ها، ترس ناشی از این بود که مبادا خانواده من یا سایرین از اعتیاد مسافرم آگاه شوند. این ترس همه‌جا همراه من بود و باعث ایجاد استرس و اضطراب در من می‌شد؛ اما امروز خاطرم آسوده است و خداوند را شاکرم که با آموزش‌های ناب کنگره به این حال خوش رسیده‌ایم و امروز در این جایگاه قرار داریم. تغییرات شگرفی در زندگی و روحیات و روابط ما ایجادشده است؛ به‌گونه‌ای که برای دیگران مشهود و قابل‌لمس است و من بارها از زبان آن‌ها شنیده‌ام که در مورد تغییر در حالات و رفتار مسافرم با من سخن گفته‌اند و همه این‌ها را مدیون کنگره هستیم. از همه‌کسانی که ما را در جهت رسیدن به این آرامش وصف‌نشدنی یاری رسانده‌اند و حضور سبز تک‌تک شما بزرگواران کمال تقدیر و تشکر رادارم.

تایپ و نگارش: مسافر حسین (لژیون پنجم)، مسافر علی (لژیون چهارم)

عکاس: مسافر جواد (لژیون یکم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60، روزهای پنج‌شنبه ویژه مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرسیدمهدی یزدان _ الهیه مشهد پنجشنبه 19 مهر 1397 12:53 ق.ظ
خداااقوت و تبریک خدمت راهنمای توانمند علی آقا⚘

تبریک ویژه خدمت قاسم آقا و خانواده محترم⚘⚘⚘
مسافر محسن دوشنبه 16 مهر 1397 11:17 ب.ظ
خسته نباشید ودرود بر شما
میلادرخصتی شنبه 14 مهر 1397 02:11 ب.ظ
تولد اولین سال رهاییتان مبارک ان شاءالله تولد آزادمردی تان امیدوارم همینطور خدمتگذار خوبی برای خانواده کنگره60بمانید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: